Czy aktorstwo to już przeszłość czy tylko chwilowy odpoczynek?

Moim pragnieniem jest, aby aktorstwo nie było "chwilowym odpoczynkiem". Chciałabym otrzymywać propozycje współpracy od wszystkich mediów, w których aktor może zaistnieć. To mi się marzy! Niestety, marzenia nie mają mocy sprawczej.

Czy trudno było przejść na emeryturę?

Bardzo trudno. Teoretycznie, przejście na emeryturę nie przekreśla możliwości uprawiania zawodu, ale na emeryturze traci się poczucie przynależności do zespołu. Po odejściu z teatru czułam się zawieszona w próżni. Źle się z tym czułam, więc zaczęłam uprawiać intensywnie rolę na mojej działce na wsi. Słowo "rola" godziło mnie z rzeczywistością.

Kiedy zdecydowała Pani, że zostanie Pani modelką?

Modelką jeszcze się nie czuję. Propozycja od projektantów z Bohoboco, abym wzięła udział w sesji zdjęciowej, była dla mnie zaskoczeniem. Miotały mną obawy i niepewność, czy podołam. Powiedziałam sobie:" Sprawdź się...nie uciekaj przed wyzwaniem, które ma szansę wnieść zmiany do twego życia." I zmiany nastąpiły.

Zajęcie te wymaga dużo zaangażowania – skąd czerpie Pani na to siłę?

Zawsze byłam aktywna. Siłę czerpię z potrzeby pokonywania przeszkód i rozwiązywania problemów. Nie poddaję się bierności i zniechęceniu, bo podobno "chcieć, to móc"!

Proszę nam zdradzić sekret Pani doskonałej kondycji ?

Kondycję daje mi ciężka praca fizyczna na działce.

Czy uprawia Pani jakiś sport?

W młodości sport był moją pasją. Biegałam, grałam w siatkówkę zawodniczo, uprawiałam akrobatykę. Teraz gimnastykuję się i namiętnie chodzę po lesie.

A co ze zdrową dietą?

Staram się odżywiać w miarę zdrowo. Nie lubię słodyczy, nie mam ulubionych potraw tuczących, lubię owoce, orzechy, surówki z warzyw i różnego rodzaju sałatki. Z używek korzystam w sposób bardzo umiarkowany i nigdy nie paliłam papierosów, chyba że wymagała tego rola.

Jakie jeszcze marzenia zamierza Pani spełnić?

Czy marzenia się spełniają zależy od losu, który nam sprzyja lub nie. Nie chcę być zachłanną. W tym roku los się do mnie uśmiechnął i był dla mnie łaskawy. Marzę, żeby to nie był incydent, lecz pasmo cudownych przypadków. Chwilo trwaj!