porczywa suchość w ustach prowadząca do problemów z łykaniem, snem i mówieniem. Popękane kąciki ust i… problemy z nieświeżym oddechem. Takie objawy charakteryzują kserostomię, na którą cierpi już co czwarty Polak. Skuteczną walkę z chorobą stanowią preparaty BioXtra, zawierające naturalne enzymy śliny pomagające uzupełnić jej niedobory, skutecznie nawilżając i kojąc jamę ustną.

Kserostomia oznacza suchość śluzówki jamy ustnej. Wydawałoby się, że jest to symptom niegroźny… nic bardziej mylnego! Nieleczona prowadzi do problemów z żuciem, przełykaniem i mówieniem oraz zmian w odczuwaniu smaku. Kąciki ust chorego pękają, oddech staje się nieświeży, a sen przerywa ciągłe pragnienie. Do tego dochodzi podrażnienie dziąseł, zwiększone ryzyko próchnicy i erozji zębów.

O tym, że życie z kserostomią może stać się nieznośne, doskonale wiedzą pacjenci oddziałów onkologicznych. Niestety jest ona jednym z efektów ubocznych radioterapii nowotworów szyi i głowy. Kserostomia jest także częstym następstwem innych chorób ogólnoustrojowych oraz przewlekłych, m.in.: cukrzycy, nadczynności tarczycy, chorób serca, reumatoidalnego zapalenia stawów oraz ostrej niewydolności nerek.

Linia nawilżająca BioXtra – ulga dla chorych na kserostomię

BioXtra to linia specjalistycznych produktów przeznaczonych do higieny jamy ustnej, które zostały opracowane specjalnie w celu łagodzenia suchości błon śluzowych oraz regulacji mikrośrodowiska jamy ustnej. Preparaty marki BioXtra stanowią uzupełnienie naturalnych czynników ochronnych i nawilżających występujących w ślinie, które są niezbędne do utrzymania zdrowia i komfortu w jamie ustnej. Żel BioXtra w formie sprayu do ust to produkt, po który chorzy na kserostomię powinni sięgać kilka razy dziennie. Nie tylko szybko i skutecznie nawilża, ale jednocześnie koi i zmniejsza dyskomfort w jamie ustnej. Dodatkowo wzmacnia szkliwo i pomaga zapobiegać próchnicy oraz zapewnia świeży oddech i komfort dziąseł. Wygodna forma aplikacji pozwala natomiast sięgnąć po niego w każdej sytuacji. Chorzy mogą w warunkach domowych sięgnąć także po żel do jamy ustnej BioXtra, który zawiera substancje o silnym działaniu nawilżającym.

 

BioXtra to wyroby medyczne klasy IIa. Są dostępne w aptekach przy głównych centrach onkologii w Polsce.

Powyższe preparaty znajdziesz w tych aptekach: Skleporto, e-drogeria, Lekosfera, Vitasfera, Farmana, aptekao.pl.

 


 
Dystrybutor: IB Trading
01-355 Warszawa
+48 660 639 650
biuro@ibtrading.pl