oraz więcej młodych ludzi, w wieku 35-45 lat zauważa u siebie nadmierne wypadanie oraz utratę gęstości włosów czego efektem końcowym jest łysienie. Przyczyny mogą wynikać nie tylko z przejściowych problemów takich jak sezonowa infekcja połączona z antybiotykoterapią czy też utrata masy ciała ale również mogą mieć podłoże wynikające z chorób przewlekłych np. choroba Hashimoto. Niestety w większości za wypadanie włosów odpowiadają czynniki genetyczne.

Czy utrata włosów to tylko defekt kosmetyczny?

Włosy w dużej mierze wpływają na nasz wizerunek, stanowią unikalną wizytówkę dlatego ich wygląd jest bardzo istotny w naszym społeczeństwie. Ich nagłe przerzedzanie się, szczególnie w młodym wieku, jest powodem do wstydu lub utraty pewności siebie. Łysienie to problem, który nie dotyczy wyłącznie mężczyzn, dotyka także kobiet, szczególnie w okresie menopauzy, kiedy w organizmie dochodzi do wielu zmian hormonalnych. Radykalne zmiany w wyglądzie spowodowane utratą włosów, mogą być powodem kompleksów i problemów z samoakceptacją.

Nadmierna utrata włosów, pojawiająca się nagle i postępująca w szybkim tempie wymaga konsultacji specjalistycznej. W tym celu najlepiej udać się do lekarza dermatologa, endokrynologa czy ginekologa, warto również odwiedzić gabinet trychologa, a także dokładnie przyjrzeć się swojej diecie oraz zadbać o odpowiednią suplementację i pielęgnację skóry głowy.

Czy wszystkie preparaty na łysienie są równie skuteczne?

Obecnie w drogeriach i aptekach dostępnych jest wiele kosmetyków, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu łysienia. Aby uzyskać najlepsze efekty kuracji należy jednak połączyć terapię prowadzoną w gabinecie trychologa z zabiegami wykonywanymi w domowym zaciszu. W tym celu warto wybierać sprawdzone preparaty o wysokim stężeniu substancji aktywnych z potwierdzonym naukowo, wielokierunkowym działaniem. Najbardziej efektywne są zabiegi w obszarze skóry głowy z zastosowaniem składników, które mają szanse przeniknąć przez warstwę rogową naskórka, aż do cebulki włosa. Pobudzenie mieszków włosowych oraz dotlenienie komórek włosa zagwarantuje zadowalające efekty kuracji. Warto zaplanować kompleksową, codzienną pielęgnację w oparciu o produkty z tej samej linii, które zapewnią synergię działania.

Nowością na rynku dermokosmetyków przeznaczonych do włosów i skóry głowy jest niezwykle skuteczny zabieg mezoterapii mikroigłowej, który można wykonać samodzielnie w domu.

W aptekach dostępny jest specjalny zestaw składający się z ampułek oraz mezorollera, dzięki któremu każdy z nas może wykonać profesjonalny i bezpieczny zabieg poprawiający kondycję skóry głowy bez wizyty w specjalistycznym gabinecie.

Mezoterapia mikroigłowa to doskonałe rozwiązanie zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Przy użyciu mezorollera, delikatnie nakłuwając skórę głowy dostarczamy substancje aktywne zawarte w preparacie, które przenikają aż do cebulek włosa. Dzięki temu każda cebulka zostaje skutecznie pobudzona, włosy stają się odżywione i gęste, a fryzura w szybkim czasie nabiera objętości. Ta domowa metoda skutecznie pobudza włosy do wzrostu i niweluje powstałe już skutki ich wypadania. Regularnie stosowana seria zabiegów powinna trwać przez około 3 miesiące i każdy zabieg wykonujemy w odstępie co najmniej siedem dni.

Chcąc uzyskać jeszcze lepsze efekty terapii dermokosmetykami warto połączyć je z codzienną pielęgnacją włosów specjalnymi szamponami i odżywkami. Ważne jest, aby w tym celu używać sprawdzonych produktów zakupionych w aptece, a w razie wątpliwości zasięgnąć porady specjalisty lub farmaceuty.