ermatolodzy zwracają uwagę, że obecnie problem zmian trądzikowych dotyczy coraz częściej osób dorosłych i jest jedną z najczęstszych przyczyn, które kierują pacjentów do gabinetów dermatologicznych i medycyny estetycznej.

Clinique, jako pierwsza marka dermatologiczna, od samego początku wierzyła, że piękna i zdrowa skóra jest w zasięgu każdego, gdy towarzyszy temu odpowiednio dobrana pielęgnacja oraz systematyczność w jej stosowaniu. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów borykających się z cerą problematyczną, marka Clinique oferuje specjalistyczną serię produktów Anti-Blemish Solutions, która koncentruje się na poprawie stanu skóry tak, aby wyglądała zdrowo, była lepiej oczyszczona oraz pozbawiona zmian trądzikowych. Wszystkie produkty z tej serii zostały stworzone w oparciu o 4-stopniowe podejście do problemu zmian trądzikowych zalecanych przez dermatologów:

1. Działają antybakteryjnie – składniki zawarte w formułach pomagają zahamować rozmnażanie bakterii wywołujących zmiany trądzikowe.

2. Kontrolują wydzielanie sebum – składniki ograniczające wydzielanie sebum zapobiegają zatykaniu się porów skóry przez obumarłe komórki naskórka połączone z tłuszczem.

3. Działają przeciwzapalnie – każdy z produktów zawiera składniki łagodzące, które pomagają ograniczyć stany zapalne oraz podrażnienia skóry towarzyszące zmianom trądzikowym.

4. Złuszczają – dzięki połączeniu kwasu salicylowego oraz acetyloglukozaminy oczyszczają skórę z martwych komórek naskórka, odblokowując w ten sposób jej pory.

Oprócz produktów przeznaczonych do codziennej, podstawowej pielęgnacji takich jak żel oczyszczający skórę, płyn złuszczający oraz antybakteryjny krem nawilżający, marka Clinique oferuje dwa specjalistyczne preparaty, które z pewnością zasługują na szczególną uwagę. Pierwszy z nich to żel Anti-Blemish Solutions Clinical Clearing Gel o udowodnionej klinicznie skuteczności, który redukuje zmiany trądzikowe i zapobiega powstawaniu kolejnych. Jego skuteczność często porównywana jest do preparatów dostępne tylko na receptę. Dodatkowo jego lekka jak woda formuła sprawia, że można go stosować punktowo na zmiany trądzikowe lub też na całą twarz. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom żel ten przeciwdziała rozwojowi bakterii Propionobacterium acnes, które prowadzą do widocznych zmian trądzikowych. Drugim wyjątkowym produktem z tej linii jest serum Anti-Blemish Solutions Acne + Line Correcting Serum. To unikalne, lekkie i beztłuszczowe serum nie tylko walczy z trądzikiem, ale również redukuje zmarszczki i poprawia elastyczność skóry. Warto tu wspomnieć, że nawet dzisiaj przy tak bogatej ofercie produktów kosmetycznych dostępnych w perfumeriach i drogeriach mało jest takich, które łączą właściwości przeciwtrądzikowe z przeciwstarzeniowymi.

Każdy kto zmaga się z trądzikiem poszukuje również sposobu zamaskowania widocznych zmian trądzikowych. Wybierając podkład warto zwrócić uwagę na jego formułę – oprócz idealnego krycia ważna jest również beztłuszczowa formuła i właściwości antybakteryjne.

Walka z trądzikiem to proces, który wymaga systematyczności oraz odpowiednio dobranych produktów. Skuteczny demakijaż oraz codzienne oczyszczanie, lekkie złuszczanie i nawilżanie skóry z pewnością pomogą ograniczyć powstawanie zmian trądzikowych oraz będą zapobiegać zatykaniu się porów skóry.