ełniąc swe codzienne role pracodawcy, pracownika, męża, ojca, kolegi, sąsiada niejednokrotnie trudno jest mężczyźnie sprostać tym wszystkim wyzwaniom i zachować równowagę. Jedną z podpowiedzi jak czuć się świetnie samemu ze sobą, zyskać radość, pewność siebie i z łatwością sięgać po swoje cele jest odnalezienie własnego stylu i zadbanie o wizerunek. Styl tworzony jest przez wiele elementów, m.in. ubiór, wygląd zewnętrzny, sposób mówienia, zachowanie, kulturę osobistą, wiedzę i doświadczenie czy pasje i zainteresowania. Połączone w jedną spójną całość budują markę mężczyzny i prezentują jego wizerunek.

Wizerunek osobisty to wizytówka, która wpływa na pierwsze wrażenie w kontaktach międzyludzkich. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, jak silna jest jego moc. Od tego jakie zrobimy pierwsze wrażenie i jak zaprezentujemy się w ciągu kilkunastu pierwszych sekund podczas powitania, rozmowy rekrutacyjnej, przemówienia czy spotkania businessowego może zależeć nasz sukces lub porażka.

Obok nas łatwo możemy zauważyć mężczyzn, którzy mają swój styl, są elegancko ubrani, adekwatnie do okoliczności, mają zadbaną fryzurę, słowem, wyglądają doskonale. Na takich mężczyzn patrzymy z przyjemnością.

Obecnie istnieje wiele możliwości, aby uzyskać informacje dotyczące ubioru, wyglądu, fryzury. Najlepszym sposobem na odnalezienie własnego stylu jest skorzystanie z pomocy profesjonalisty w zakresie kreowania wizerunku osobistego. Z pewnością pomoże uporządkować garderobę, aby zawierała ubrania, właściwie dobrane do typu sylwetki, tak aby ta wyglądała proporcjonalnie. Ubrania powinny być w odpowiedniej kolorystyce. W męskiej garderobie nie należy lekceważyć butów i dodatków, które wspaniale dopełniają wszystkie stylizacje. Uzupełniając garderobę i kupując ubrania należy wybierać rzeczy dobrej jakości, które nie tylko pięknie wyglądają, ale również posłużą na dłużej.

Własny styl to również sztuka komunikacji językowej. Piękne mówienie to wizytówka, która jest istotnym walorem autoprezentacji. Mężczyzna, który potrafi ładnie się wypowiadać jest interesujący, z uwagą go słuchamy i lubimy z nim rozmawiać.

Każdy moment jest dobry, aby podjąć pracę nad doskonaleniem umiejętności mówienia i w efekcie osiągnąć odpowiedni poziom sprawności językowej. Wtedy nasz sposób i styl komunikacji będzie piękny, swobodny i efektywny.

Panowie nie powinni zapominać o rozwoju osobistym. Najlepiej doskonalić się w trakcie coachingu. Coaching to proces wspierający rozwój. Pomaga w formułowaniu i osiąganiu celów. Wydobywa wewnętrzne bogactwo, potencjał, rozwija kreatywność i inspiruje do działania.

Całość pracy nad własnym wizerunkiem dopełniają dobre maniery niezmiernie ważne w obecnych czasach. Kulturalne, odpowiednie zachowanie w różnych sytuacjach to niewątpliwie ogromny atut. Pozytywne nastawienie, uśmiech, uprzejmość i życzliwość są wciąż nieocenione.

Współczesny mężczyzna powinien pamiętać, że może być świetnym fachowcem, może mieć szeroką wiedzę, najlepsze wykształcenie, ale jeżeli chce osiągnąć sukces powinien właściwie i przede wszystkim pozytywnie zaprezentować się światu. Warto mieć w życiu własny styl by czuć się dobrze ze sobą i z łatwością realizować swoje plany.