alergie

TOPICS

Alergiczny nieżyt nosa

Co u trzeciego Polaka po kontakcie z alergenami (np. pyłek roślin, roztocze kurzu domowego, czy alergeny zwierząt domowych) występują poważne objawy chorobowe.

Słów kilka o alergiach

Mimo że alergie obejmują dużą część społeczeństwa i stały się już chorobami cywilizacyjnymi, wciąż nie wiemy o nich wystarczająco dużo. Co je wywołuje, czy można się ich ustrzec?

Jesień to także czas alergii!

Choroby alergiczne są coraz częstsze. Na co najmniej jedną chorobę alergiczną choruje już więcej niż  jedna trzecia Polaków bez względu na wiek. Najczęstszą z nich jest alergiczny nieżyt nosa. Dotyka on co czwartego obywatela naszego kraju.

Sezonowe alergie

Dla większości z nas alergia kojarzy się z wiosną i reakcją na pyłki drzew, traw i zbóż. Jest to o tyle słuszne skojarzenie, w tym czasie wokół nas widzimy wiele osób z objawy alergii nosa, oczu, a nawet z objawami astmy.

Dom dla alergika

Na zdrowie alergików wypływają nie tylko wyizolowane alergeny, ale także powietrze, którym oddychają, dym tytoniowy, opary chemikaliów, substancje lotne wydobywające się z mebli, dywanów, tapet itd.

Atak astmy i alergii

Dolegliwości po ekspozycji na pyłki drzew tzw. wczesnopylących różnią się od objawów infekcji wirusowej brakiem gorączki, przewlekłym charakterem, świądem podniebienia i nosa, zaczerwienieniem oczu, kaszlem związanym ze spływaniem wydzieliny po tylnej ścianie gardła.