senior

TOPICS

Życie bez większych zmian

Będąc u lekarza internisty. Pani doktor popatrzyła na mnie i powiedziała: Zdaje się, że u Pani będzie występować osteoporoza, ponieważ garb Pani rośnie na plecach…

Grypa u osób starszych

Jedną z groźniejszych chorób, która dotyka osoby starsze jest grypa. Przenoszona drogą kropelkową i za pomocą rąk rozprzestrzenia się niezwykle łatwo.

Zaburzenia nastroju w wieku podeszłym

Brak wiedzy lekarzy o zaburzeniach nastroju w wieku podeszłym i obojętny stosunek społeczeństwa do ludzi starych, dopełniają obrazu trudności w organizowaniu pomocy zapewniającej zmniejszenie występowania depresji.

Chwilo trwaj…

Helena Norowicz - aktorka i modelka, opowiada nam o swim sposobie na zachowanie młodości i pozytywnego podejścia do życia.

Dobra starość

Przestajemy już mówić o starzeniu jako o „geriatrycznym tsunami”, czyli czymś co nas zalewa i niszczy. Powoli dociera do nas, że nie ma wobec starzenia alternatywy, a nikt przecież nie chce umierać młodo.  

Nadzieja polskich seniorów

Ten problem dotyczy całego kontynentu europejskiego i Polska nie jest tu niestety żadnym wyjątkiem.  Mimo rozwoju gospodarczego, kulturalnego i cywilizacyjnego – z roku na rok narasta problem niewystarczająco rozbudowanego systemu opieki i zaspokajania potrzeb osób starszych. 

Cieszmy się życiem w każdym wieku

Kontakt z ludźmi, dużo ruchu na świeżym powietrzu i wrodzony optymizm, to sposoby aktorki Teresy Lipowskiej na dobre samopoczucie, dzięki któremu nawet złota jesień życia może okazać się wspaniała.