Strona główna
Zęby
Wzrok
Słuch
Serce i krew
Zdrowy Oddech
Układ trawienny
Urologia
Kości i stawy
Skóra
Immunologia
Onkologia
Neurologia
Być Zdrowym
strona główna
Zęby
Wzrok
Słuch
Serce i krew
Zdrowy Oddech
Układ trawienny
Urologia
Kości i stawy
Skóra
Immunologia
Onkologia
Neurologia
Urologia
Bolesny problem – kamica nerkowa
Jakie są przyczyny i leczenie? Czy ten problem może dotyczyć też Ciebie?
Hemoroidy – wstydliwy problem mężczyzn
Jakie są pierwsze objawy hemoroidów i czym one w ogóle są?
Nietrzymanie moczu – jak poradzić sobie z problemem?
Jakie są przyczyny i profilaktyka?
Dlaczego Polacy nie leczą zaburzeń erekcji?
Badania pokazują, że jest to głównie wynik nieświadomości.
Niepłodność, to też męska rzecz!
Niepłodność w równym stopniu dotyczy kobiet i mężczyzn, dlatego diagnostyka i terapia niepłodności powinna dotyczyć obojga pacjentów.
Kiedy należy umówić się do urologa?
Każdy mężczyzna po 45 roku życia powinien zgłosić się na profilaktyczną konsultację urologiczną.
Uwolnij męskość
Mężczyźni zwykli mówić na temat problemów seksualnych tak, jakby dotyczyły kogoś innego, a nigdy ich samych.
Dlaczego mam problemy z erekcją?
Wielu mężczyzn traktuje zdolność do uzyskania i utrzymania wzwodu jako integralną część ich męskości.
Problem suchości pochwy
Suchość pochwy to częsty i wstydliwy problem, który dotyka wiele kobiet.
Wstydliwy problem
Nietrzymanie moczu to dolegliwość, z powodu której cierpi aż 4 mln Polaków, z czego ponad połowa nie korzysta z niczyjej pomocy i leczy się we własnym zakresie.
Nie lekceważ bólu pęcherza
Zakażenie dolnych dróg moczowych, chociaż bywa częstym schorzeniem, bo rocznie na świecie rozpoznaje się aż 150 mln nowych przypadków, to nie wolno lekceważyć jego objawów. Nieleczone, mogą doprowadzić do poważnych powikłań, w tym niewydolności nerek.
NTM. Jak sobie poradzić?
Szacuje się, że problem ten dotyczy blisko 1/3 kobiet po 30 roku życia, a dolegliwość ta wzrasta wraz z wiekiem. Mimo to, nietrzymanie moczu (NTM) nadal jest chorobą bardzo wstydliwą, co potwierdza fakt, że aż 2/3 kobiet nigdy nie konsultowała się w tej sprawie z lekarzem. Co jest przyczyną nietrzymania moczu i jak sobie radzić z tym schorzeniem?
Gdy pęcherz nie trzyma
Według definicji Międzynarodowego Towarzystwa ds. Nietrzymania Moczu (International Continence Society, ICS) z 2002 roku, nietrzymanie moczu (NTM) to każdy niekontrolowany, mimowolny wyciek moczu, który stanowi problem higieniczny i socjalny. Nietrzymanie moczu wpływa w negatywny sposób na jakość życia i generuje znaczące, szeroko rozumiane koszty indywidualne i ogólne.
Problemy ze wzwodem – męskość zagrożona?
W obecnych czasach dostępnych jest wiele środków, które pomogą nam zniwelować dolegliwości.
Prawdy i mity o hemoroidach
Guzki krwawnicze, nazywane powszechnie hemoroidami lub krwawnicami, ma każdy człowiek. Ich rolą jest uszczelnianie kanału odbytu.
Nietrzymanie moczu
Nietrzymanie moczu jest dolegliwością przykrą, wymagającą stosowania działań profilaktycznych, samoobserwacji, wczesnego reagowania na pojawiające się objawy.
Coraz młodsi, coraz mniej płodni
Wobec braku dowodów na skuteczność innego leczenia, metoda pozaustrojowego zapłodnienia stała się podstawową metodą leczenia niepłodności na całym świecie i rozwija się bardzo dynamicznie.
Męskie problemy wymagają specjalnych rozwiązań
Zmiana fryzury, sposobu ubierania, czy kosmetyki skutecznie poradzą sobie z męskimi przypadłościami. O tym, jak z nich korzystać, opowiada Tomasz Saweczko, autor bloga „Jestem facetem i o siebie dbam”.
Wprost o prostacie
Dopóki nie daje o sobie boleśnie znać, nie zaprząta męskiej głowy. Ale zwykle, kiedy mija pięćdziesiątka i w męskim organizmie dochodzi do szeregu zmian hormonalnych, prostata zaczyna się powiększać.
Problemy z erekcją – przyczyn może być wiele...
Zaburzenia erekcji (inaczej wzwodu, dawniej określane impotencją) stanowią jeden z najczęstszych i najbardziej wstydliwych problemów seksualnych dotykających mężczyzn.
Twoje nerki w twoich rękach
W Polsce przewlekłe choroby nerek to problem 10 proc. populacji, o nich wiemy, ale to tylko wierzchołek góry lodowej.
Przeszczep chroni przed powikłaniami
Chociaż nerki są najczęściej przeszczepianym organem, dawców, szczególnie tych spokrewnionych jest wciąż zbyt mało, podobnie jak przeszczepów wyprzedzających...
Czekając na przeszczep…
Dializoterapia w przypadku przewlekłej niewydolności nerek to ratunek i jedyna terapia, która chroni pacjenta przed zatruciem mocznicowym, ale to wciąż tylko leczenie wspomagające. Chory musi borykać się z wieloma ograniczeniami i powikłaniami, które utrudniają codzienną egzystencję. Normalne życie może podarować jedynie przeszczep.
Zatroszcz się o swój pęcherz
Nie należy lekceważyc zakażenia dolnych dróg moczowych – nieleczone lub niewłaściwie leczone schorzenie może prowadzić do poważnych konsekwencji, na przykład problemów z nerkami.
Szansa dla chorych na raka nerki
Na raka nerki może zachorować każdy, ale można go wykryć we wczesnej fazie rozwoju - gdy jest wyleczalny. Co więcej, w ostatnich latach pojawiły się leki, które pomagają wydłużyć życie także chorym z zaawansowanym nowotworem.
Problem nie do utrzymania
Nietrzymanie moczu dotyczy ok. 30% populacji osób starszych. Mogą do niego prowadzić nieprawidłowości na
którymś z fizjologicznych etapów oddawania moczu. Należy starać się wykryć przyczynę tej przypadłości
i zadbać o wdrożenie właściwego leczenia.
Wstydliwa sprawa, czyli przychodzi facet do urologa
Kobiety wiedzą, że powinny chodzić na wizyty kontrolne do ginekologa, tymczasem mężczyźni niechętnie odwiedzają urologa. A ten może nie tylko rozwiązać ich problemy związane ze sprawnością seksualną, ale też często uratować życie.
Męskie sprawy
Czy polski mężczyzna może być długo zdrowy i sprawny? Tak, ale powinien zacząć dbać o siebie i częściej odwiedzać lekarza.
Przeszczep rodzinny – szansa dla dzieci z niewydolnością nerek
W Polsce zwiększa się liczba wykonywanych przeszczepów rodzinnych nerek u dzieci. Obecnie odsetek ten jest większy niż w populacji osób dorosłych.
Mężczyźni w Polsce po Viagrze
Kampania informacyjna związana z Viagrą przyczyniła się do oddemonizowania impotencji, zmian relacji w związkach i zmniejszenia ryzyka wystąpienia zaburzeń seksualnych.
Choroby nerek – zagrożenie, którego nie doceniamy
Jesteśmy w Polsce i na świecie coraz starsi. 14 proc. Polek i Polaków przekroczyło 65 lat, a 10 proc. – 70 lat. Nerki starzeją się razem z nami.
Zakażenia układu moczowego
Zakażenia układu moczowego to jedno z najważniejszych schorzeń, z którym stykają się ludzie. Na świecie w ciągu roku rozpoznaje się 150 mln nowych zakażeń układu moczowego.
Urologia
Nowotwory złośliwe układu moczowego stanowią u mężczyzn około 11 proc. zachorowań, u kobiet 5 proc. zachorowań. Większość zachorowań na nowotwory złośliwe układu moczowego występuje po 50. roku życia (90 proc.). Ryzyko zachorowania raka układu moczowego wzrasta z wiekiem, przy czym u mężczyzn jest około 4 razy wyższe niż u kobiet.
Nowotwory narządów układu moczowo-płciowego
Nowotwory narządów układu moczowo-płciowego zwane są popularnie nowotworami „urologicznymi” z powodu ich diagnozowania i leczenia ich przede wszystkim przez lekarzy urologów. Stanowią one znaczny odsetek wszystkich nowotworów złośliwych rozpoznawanych u mężczyzn i kobiet albowiem ok. 15 proc.
Pakiet onkologiczny a nowotwory onkologiczne
Pakiet onkologiczny to zbiór rozwiązań organizacyjnych w systemie opieki zdrowotnej, których celem jest sprawna i szybka diagnostyka oraz terapia chorych z nowotworami.
Wyprzedź chorobę – zbadaj się
Choroby nerek bardzo często rozwijają się podstępnie latami, nie dając żadnych objawów. W pewnym momencie atakują z podwójną siła. Wówczas najczęściej jest już zbyt późno na podjęcie leczenia nefroprotekcyjnego. Jedynym rozwiązaniem stają się dializy i … przeszczep.
Dieta pacjentów dializowanych
Pacjenci będący w trakcie leczenia zabiegami hemodializy oraz po transplantacji nerki, nie do końca zdają sobie sprawę, w jakim stopniu właściwa dieta, odpowiednia podaż płynów i stosowanie suplementacji w postaci witamin mają wpływ na ich dalsze funkcjonowanie w dobrym zdrowiu.
<<
Poprzedni
Następny
>>
Być Zdrowym
//
Zęby
Wzrok
Słuch
Serce i krew
Zdrowy Oddech
Układ trawienny
Urologia
Kości i stawy
Skóra
Immunologia
Onkologia
Neurologia