Home » Onkologia » Zadbaj o profilaktykę finansową na wypadek nowotworu
onkologia

Zadbaj o profilaktykę finansową na wypadek nowotworu

Joanna Walczuk

Dyrektorka ds. produktów w Nationale-Nederlanden. Odpowiada za rozwój i zarządzanie portfelem produktowym firmy, strategię produktową oraz innowacje, mając na celu dostarczanie wartościowych rozwiązań ubezpieczeniowych

W obliczu wyzwań, jakie stawiają przed nami statystyki umieralności na raka w Polsce, inwestycja w profilaktykę i kompleksową ochronę zdrowia staje się koniecznością. Zmierzając do poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków, Nationale-Nederlanden oferuje kompleksowe ubezpieczenia onkologiczne, gwarantujące zarówno szybką diagnostykę w przypadku podejrzenia zachorowania, wypłatę środków finansowych w przypadku potwierdzenia diagnozy jak i wsparcie na etapie leczenia.

Wsparcie na etapie leczenia

Według Krajowego Rejestru Nowotworów, rocznie wykrywanych jest 170 tysięcy nowych przypadków raka. Co drugi Polak obawia się konsekwencji diagnozy, a z depresją boryka się co trzeci pacjent onkologiczny.

Według dostępnych danych mamy do czynienia z opóźnieniami w diagnozowaniu pacjentów oraz ograniczone możliwości skutecznego leczenia. Chorzy potrzebują nowoczesnych form terapii oraz wsparcia na każdym etapie leczenia. Bardzo ważne jest, aby zapewnić pacjentom wysokiej jakości usługi medyczne i wspomagające leczenie.

Ubezpieczenie na wypadek choroby

W trosce o pewną przyszłość warto zainwestować w kompleksowe zabezpieczenie dla siebie i bliskich oraz wsparcie zdrowia pracowników. Pracodawcy mają możliwość poszerzenia pakietu świadczeń socjalnych poprzez wybór grupowego ubezpieczenia onkologicznego od Nationale-Nederlanden.

Indywidualne ubezpieczenia pozwalają na ich dostosowanie do własnych potrzeb i preferencji. Usługa „Dbamy bez granic” z oferty Nationale-Nederlanden, to gwarancja ochrony w przypadku konieczności leczenia za granicą, obejmująca sumę ubezpieczenia do 2 mln euro na łączne świadczenia. Rozwiązanie zapewnia dostęp do międzynarodowych standardów opieki zdrowotnej, obejmując koszty leczenia, konsultacji specjalistycznych i diagnostyki poza granicami kraju.

Wybór usługi „Druga Opinia Medyczna” umożliwia uzyskanie dodatkowej opinii specjalisty w przypadku postawienia diagnozy. Opcja jest szczególnie cenna w sytuacjach, gdy rozpoznanie jest skomplikowane bądź istnieje potrzeba potwierdzenia planu leczenia. Ubezpieczony może uzyskać dostęp do opinii medycznej zarówno z Polski, jak i z zagranicy, co pozwala na bardziej wszechstronne i kompleksowe podejście do diagnostyki i leczenia.

Z kolei usługa „Pakiet Onkolog” zapewnia m.in. szybki dostęp do niezbędnych specjalistów w celu uzyskania i potwierdzenia diagnozy. Ubezpieczony otrzymuje dodatkowo wsparcie konsultanta medycznego, który umawia konsultacje lekarskie u specjalistów w danej dziedzinie, jak również odpowiada na wątpliwości związane z procesem leczenia.

Next article