Home » Wzrok i słuch » Aparat słuchowy – skuteczny sposób, by wysłuchać ukochanego wnuka
Wzrok i słuch

Aparat słuchowy – skuteczny sposób, by wysłuchać ukochanego wnuka

Aparat słuchowy
Aparat słuchowy

Dziadkowie odgrywają istotną rolę w rodzinie, dlatego tak ważne jest, by jak najdłużej byli zdrowi i pełni sił. Coraz częściej jednak słyszą gorzej i nie docierają do nich płynące z serca wnuków słowa „Kocham Cię” lub „Dziękuję”. Jak rozwiązać problemy ze słuchem seniorów?

W wielu rodzinach babcia i dziadek to ogniwa, które łączą rodzinę w całość i są świadectwem jej trwałości. By relacja z nimi była jak najlepsza, a odwiedziny mijały na rozmowach, podczas których wspomnienia będą wywoływały salwy śmiechu i lawinę dobrych emocji, warto wspólnie z dziadkami udać się na badanie słuchu. Nierzadko zdarza się, że u osób starszych protetyk wykrywa ubytek słuchu, który wymaga zastosowania urządzenia wspomagającego.

Dlaczego seniorzy uwielbiają te nowoczesne aparaty słuchowe?

Chociaż aparaty słuchowe są powszechne, to czasem trudno namówić seniorów na ich stosowanie, gdyż wielu kojarzą się z urządzeniami o skomplikowanej obsłudze. Jednak to już przeszłość! Nowoczesne aparaty cieszą się dużą popularnością wśród osób starszych, bo korzystanie z nich jest naprawdę proste. Jak to możliwe? Należy podkreślić, że dostępne obecnie na rynku urządzenia wspomagające słuch działają intuicyjnie – włączają się automatycznie po naładowaniu, a dzięki zaawansowanej technologii rozpoznają i dostosowują się do większej liczby sytuacji słuchowych niż kiedykolwiek wcześniej. – Babcia lub dziadek stosujący taki nastrojony i dopasowany do ubytku słuchu aparat, rozumieją mowę nawet w głośnym otoczeniu, a docierający do nich dźwięk jest pełny, dzięki czemu słyszenie nie wiąże się z dużym wysiłkiem – podkreśla ekspert firmy Phonak produkującej wielofunkcyjne aparaty słuchowe Phonak Audéo Marvel. Ponadto nowoczesne aparaty słuchowe nie wymagają wymiany i utylizacji baterii (co przez wiele osób starszych określane jest jako kłopotliwe), gdyż coraz częściej to urządzenia ładowalne. Aby osoba starsza mogła z niego korzystać i docenić niczym nieograniczone słyszenie przez cały dzień, wystarczy krótkie ładowanie akumulatora, po którym aparat słuchowy działa bezproblemowo przez długi czas.

Jakie akcesoria wspomogą aktywność ukochanej babci lub dziadka?

Starsze osoby uwielbiają aparaty platformy Marvel marki Phonak, gdyż oferują one także lepszą jakość rozrywki. Urządzenia łączą się bezpośrednio ze smartfonami z iOS, Androidem i innymi systemami poprzez Bluetooth, dlatego umożliwiają użytkownikom m.in. odbieranie połączeń przychodzących i prowadzenie rozmów bez konieczności trzymania  telefonu w ręku, co wpływa pozytywnie na trwałość relacji nie tylko z wnukami, ale także pozostałymi członkami rodziny i znajomymi. Dodatkowo warto zastanowić się także nad wyposażeniem niedosłyszących babci lub dziadka w urządzenie TV Connector, które w pełni pozwala korzystać z telewizora i czerpać radość ze słyszenia ulubionych programów rozrywkowych czy seriali. Aparaty słuchowe Marvel połączone bezprzewodowo z TV Connectorem pozwalają na odbieranie dźwięków z TV lub słuchanie muzyki w jakości stereo. Aparaty działają wówczas jak słuchawki bezprzewodowe. Wystarczy włączyć urządzenie TV Connector marki Phonak, by natychmiast rozpoczął się przekaz strumieniowy. Ponadto dla babci lub dziadka świetnym dodatkiem do aparatu słuchowego będą dyskretne mikrofony, które poprawiają komunikację w trudnych akustycznie warunkach. I tak np. mikrofon Roger Pen będzie idealny dla seniorów lubiących spędzać czas aktywnie, gdyż zbierają głos osoby mówiącej i przekazują go prosto do aparatu m.in. podczas spacerów po lesie czy rowerowej przejażdżki. Z kolei poręczny mikrofon Roger SelectTM jest idealny podczas spotkań towarzyskich lub rodzinnych obiadów, gdyż nie tylko pomaga w lepszym słyszeniu, ale także wycisza hałaśliwe tło, dzięki czemu umożliwiają aktywne uczestniczenie w rozmowie. Doskonałą pomocą w rozmowie pomiędzy dwoma osobami jest urządzenie PartnerMic. Wychwytuje ono głos rozmówcy i bezpośrednio przesyła do aparatów słuchowych. Dlatego porozmawiaj z babcią lub dziadkiem o ich słuchu i jeśli mają z nim problem, pomóż im wybrać aparat słuchowy i akcesoria do niego. Usłyszcie waszą wspólną historię!

produkty-Phonak-4
Next article