Home » Zdrowy oddech » Jak poprawić efektywność energetyczną budynku i obniżyć koszty ogrzewania?
Sponsored

Efektywne zarządzanie energią cieplną w budynku umożliwia skutecznie zmniejszanie zużycia ciepła, co generuje niższe koszty ogrzewania dla mieszkańców. Dodatkowo zapewnia komfort cieplny bez względu na warunki pogodowe oraz poprzez redukcję emisji CO2 i smogu, wpływa korzystnie na środowisko. Co warto wiedzieć o inteligentnych systemach zarządzania energią cieplną, które gwarantują te korzyści?

Skuteczny sposób na obniżenie kosztów ogrzewania

Właściciele oraz zarządy budynków, w których zużycie ciepła jest wysokie, coraz częściej decydują się na optymalizację zużycia energii cieplnej. Na rynku dostępne są już nowoczesne systemy, które zapewniają komfort cieplny w budynku. Jednym z nich jest BES (Building Energy Services), czyli innowacyjny system efektywnego zarządzania energią cieplną w budynku, oferowany przez firmę Veolia. Jego rosnąca popularność wynika z wielu korzyści, jakie zyskują właściciele i mieszkańcy budynków, w tym m.in. skuteczną optymalizację kosztów ogrzewania.

Jak działa system efektywnego zarządzania energią cieplną BES firmy Veolia?

Proces zaczyna się od mini-audytu budynku, będącego podstawą do przygotowania prognozy planu oszczędności, przy zapewnieniu komfortu cieplnego dla mieszkańców. Kolejnym krokiem jest montaż inteligentnego regulatora z możliwością zdalnego sterowania węzłem cieplnym oraz systemu wielopunktowego pomiaru temperatury (czujniki wewnętrzne). Następnie w nowoczesnym Hubgrade, czyli Centrum Zarządzania Energią, monitoruje się pracę węzłów cieplnych, analizuje dane i prognozę pogody oraz dostosowuje się pracę węzłów cieplnych i instalacji do aktualnych potrzeb budynku. Efekty oszczędności są monitorowane, a regularne raporty przekazywane klientom w formie elektronicznej i poprzez aplikację mobilną.

Korzyści wdrożenia systemu BES: oszczędności, komfort i tzw. Białe Certyfikaty

Wdrożenie systemu firmy Veolia w budynku gwarantuje kompleksową obsługę, która zapewnia mieszkańcom komfort cieplny w budynku. System BES pozwala także uzyskać zdecydowanie niższe opłaty za energię cieplną, gdyż optymalizuje zużycie ciepła w budynku. Istotnym atutem wdrożenia tego nowoczesnego systemu w budynku jest także możliwość ubiegania się o tzw. Białe Certyfikaty, czyli świadectwa efektywności energetycznej, które mogą stanowić dodatkowy bonus finansowy. Nie można także zapominać o korzyściach środowiskowych, gdyż system efektywnego zarządzania energią cieplną w budynku firmy Veolia skutecznie ogranicza emisję CO2 i smogu, co wpisuje się w wymogi ustawy dotyczące efektywności energetycznej, a także w politykę antysmogową i ograniczającą emisję dwutlenku węgla.

Next article