Home » Serce i krew » Jak dbać o zdrowie na co dzień?
serce i krew

Jak dbać o zdrowie na co dzień?

zdrowie na co dzień
zdrowie na co dzień

Anna Skura

Podróżnika, założycielka whatannawears.com

Trzeba znaleźć coś, co będzie sprawiało frajdę, wtedy łatwiej jest dbać o regularność ćwiczeń. Nie zapominajmy o zdrowiu psychicznym, poświęćmy na to więcej czasu, jeśli czujemy, że jest nam to potrzebne. Poszukajmy wsparcia u osób trzecich.

Pani Anno, propaguje pani zdrowy styl życia. Dlaczego z pani perspektywy należy nagłaśniać ten temat?

W dzisiejszych czasach wszyscy żyjemy znacznie szybciej. W tym pośpiechu łatwo się zatracić, bo przecież możemy zjeść tani i łatwo dostępny fast food, a później obejrzeć cały sezon kolejnego serialu, siedząc na kanapie. Mam zasięgi na Instagramie, jest grupa osób, dla których moje życie jest inspiracją, mam możliwość, by wykorzystać to w dobry sposób. Chcę moim obserwatorom dać motywację, aby o siebie dbali i nie ulegali pokusom łatwo dostępnych przyjemności, które w konsekwencji powodują problemy zdrowotne.

Dlaczego według pani kluczowe jest to, jak traktujemy nasz organizm? Czy mogłaby pani podzielić się z nami swoimi sposobami dbania o zdrowie?

Sport, zdrowa żywność, ale także dbanie o zdrowie psychiczne to dla mnie kluczowe wartości, którymi się kieruję na co dzień. Każda z tych kwestii ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, na nasze życie – po prostu, dlatego tak ważne jest, żeby dobrze traktować organizm. Od dawna nie jem mięsa, staram się jeść dużo warzyw, uprawiać sport, ale znajduję też sporo przestrzeni na dbanie o zdrowie psychiczne, które często jest pomijane, a to bardzo ważna sprawa.

Anna Skura: Sport, zdrowa żywność, ale także dbanie o zdrowie psychiczne to dla mnie kluczowe wartości, którymi się kieruję na co dzień.

Co panią motywuje do prowadzenia aktywnego stylu życia? Jakie aktywności pani podejmuje?

Endorfiny, które pojawiają się tuż po treningu. Uwielbiam sport, przełamywanie swoich słabości i próbowanie nowych rzeczy. To daje mi energię i napędza moje życie. Lubię zaczynać dzień od sesji jogi – to coś, co pozwala mi na spokój ducha, ale także na zadbanie o moje ciało, dwa w jednym i mój dzień staje się od razu lepszy. Od niedawna próbuję też swoich sił w surfingu. Tutaj, na Bali, mam świetne warunki do ćwiczeń. Generalnie zawsze sport oraz aktywność fizyczna były obecne w moim życiu. Przebiegłam kilka maratonów, skaczę ze spadochronem, weszłam nawet na Mount Everest i Kilimandżaro. To moja pasja i chciałabym każdego tym zarazić.

Jakie rady da pani naszym czytelnikom, którzy chcą dbać o zdrowie swoje, a także najbliższych?

Przede wszystkim, żeby pamiętać, że każda forma dbania o siebie ma ogromny wpływ na nasze życie. To, jak traktujemy siebie teraz, przyczyni się do tego, jak nasz organizm odwdzięczy się później. Zaczynając od zdrowej diety, bogatej w warzywa czy owoce. Często słyszę, że ktoś nie lubi siłowni, więc niechętnie uprawia sport, dlatego ważne jest, aby próbować – może rower, ścianka wspinaczkowa, joga, taniec, tenis. Trzeba znaleźć coś, co będzie sprawiało frajdę, wtedy łatwiej jest dbać o regularność ćwiczeń. Nie zapominajmy o zdrowiu psychicznym, poświęćmy na to więcej czasu, jeśli czujemy, że jest nam to potrzebne. Poszukajmy wsparcia u osób trzecich. Stres przyczynia się do wielu chorób – zadbajmy o siebie, postarajmy się z nim walczyć, nauczyć się z nim radzić.

Anna Skura: To, jak traktujemy siebie teraz, przyczyni się do tego, jak nasz organizm odwdzięczy się później.

Next article