Skip to main content
Home » Skóra » Medycyna estetyczna dla mężczyzn
Skóra

Medycyna estetyczna dla mężczyzn

medycyna-estetyczna-mezczyzna-wp
medycyna-estetyczna-mezczyzna-wp

Czasy, kiedy kolejne zmarszczki na twarzy mężczyzny dodawały mu uroku już dawno minęły. Obecnie wymaga się od mężczyzn młodego wyglądu, wypielęgnowanej, zdrowej cery i włosów oraz zadbanych dłoni.

Dr n. med. Agnieszka Syryło

Lekarz medycyny estetycznej

Mężczyzna ma prezentować się świeżo i naturalnie. Wszystkiemu wychodzi naprzeciw współczesna medycyna estetyczna – nowatorskie metody odmładzania oraz korygowania niedoskonałości, a jednocześnie delikatne, szybkie i bezpieczne. Kompleksowe podejście lekarza medycyny estetycznej potrafi wydobyć z mężczyzny jego największe atuty oraz doskonale skorygować niedoskonałości. W pierwszej kolejności wnikliwa konsultacja wykwalifikowanego lekarza pozwala ustalić indywidualny, dostosowany do stanu zdrowia, wieku, ewentualnych przeciwskazań i oczekiwań mężczyzny zabieg lub serię zabiegów spełniających największe kryterium bezpieczeństwa. Skuteczne i komfortowe, a jednocześnie krótkie – nie wymagające żadnego okresu rekonwalescencji, po których można od razu powrócić do swoich codziennych czynności.

Jak poprawić kondycję skóry? Jakie zabiegi są polecane?

Doskonałe efekty zdecydowanej poprawy kondycji skóry można uzyskać stosując całkowicie naturalne zabiegi osoczem bogatopłytkowym z komórkami macierzystymi, uzyskiwanym z własnej krwi pacjenta. To innowacyjne rozwiązanie medycyny estetycznej dla wymagających mężczyzn, którzy doceniają naturalne, proste, bezbolesne, szybkie i skuteczne zabiegi. Osocze bogatopłytkowe swoje znakomite właściwości zawdzięcza zawartym w nim czynnikom wzrostu (growth factors), które biostymulują powstawanie i namnażanie nowych struktur budulcowych zdrowej skóry oraz komórkom macierzystym o ogromnym potencjale biologicznym zdolnym do głębokiego i trwałego odmłodzenia, a także naprawy tkanek. Rewolucyjne efekty można uzyskać w odmładzaniu skóry całego ciała, blizn potrądzikowych, pourazowych, redukcji zmarszczek czy w terapii wypadania i zaburzeń wzrostu włosów.

Spektakularne i efektywne wypełnianie fałdów i ubytków objętościowych polecane dla mężczyzn to cała gama zabiegów stymulujących własne mechanizmy naprawcze skóry z użyciem biozgodnych, wypełniających produktów medycznych z klinicznie potwierdzoną skutecznością. Oparte na 100 proc. biokompatybilnym kwasie hialuronowym lub hydroksyapatycie wapnia, które naturalnie występuje w organizmie ludzkim, zapewniają natychmiastowe i długotrwałe efekty estetyczne dopasowane do każdej indywidualnej potrzeby. Można modelować kontury twarzy, korygować kształt nosa, policzków, skroni, brody, zwiększać objętość, korygować wszystkie rodzaje zmarszczek, wykonywać lifting twarzy, poprawiać wygląd ust i okolicy podoczodołowej, szyi, dekoltu i dłoni.

Wielką popularnością cieszą się wśród mężczyzn zabiegi lipolizy iniekcyjnej – technika redukcji tkanki tłuszczowej, która jest zabiegiem nieoperacyjnym, o małej urazowości i nie wyłączającym pacjenta z codziennego życia. Pozwala znakomicie korygować np.: podwójny podbródek, fałdy na brzuchu, fałdy na plecach, „bryczesy” czy „bawoli kark”. Redukcję tkanki tłuszczowej można zaobserwować około trzech tygodni po każdym zabiegu. Efekty, jakie otrzymujemy po zabiegu to utrata 2-4 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu.

U panów z problemem wypadania włosów lekarz specjalista może wykonać zabiegi mezoterapii iniekcyjnej z użyciem najnowocześniejszych i najskuteczniejszych produktów medycznych, opracowanych z wykorzystaniem innowacyjnych i opatentowanych kompleksów wspomagających odrost włosów. Współczesna medycyna estetyczna pozwala również panom leczyć uciążliwe dolegliwości jak nadmierną potliwość czy bruksizm (zgrzytanie zębami podczas snu).

Next article
Home » Skóra » Medycyna estetyczna dla mężczyzn
Innowacyjna medycyna

Terapie ukierunkowane

Przez dekady leczenie systemowe nowotworów polegało przede wszystkim na stosowaniu chemioterapii.

Piotr J. Wysocki

Oddział Chemioterapii, Wielkopolskie Centrum Onkologii Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Nowe chemioterapeutyki wprowadzano do lecznictwa na podstawie badań oceniających ich potencjał do uśmiercania komórek nowotworowych w warunkach laboratoryjnych bez dokładnej wiedzy w jakim mechanizmie to się odbywa. Podobnie było z systemowym leczeniem hormonalnym. Od końca XIX w. wiadomo było, że usunięcie jajników wyraźnie spowalnia postęp raka piersi, ale nie znano mechanizmów warunkujących te procesy. Nawet w momencie, gdy pojawiły się pierwsze leki o działaniu hormonalnym nie wiadomo było, dlaczego leki te działają tylko u niektórych chorych. Gwałtowny rozwój biologii molekularnej i biotechnologii od początku lat ’90 XX w. stworzyły możliwości dokładnego poznania mechanizmów molekularnych warunkujących rozwój i postęp procesu nowotworowego.

Niepożądane receptory

Zidentyfikowano znaczenie szeregu receptorów obecnych na powierzchni komórek nowotworowych, które stymulują komórki do podziałów i rozprzestrzeniania się po organizmie. Takim przykładem jest m.in. białko (receptor) HER2, którego nadmierne ilości stwierdza się w ok. 20 proc. raków piersi. Receptor ten, odpowiadający za bardzo agresywny charakter komórek nowotworowych stał się jednocześnie celem molekularnym. Opracowano leki efektywnie blokujące HER2, które dramatycznie poprawiły rokowanie chorych pozwoliły na wyleczenie o 30 proc. więcej kobiet, niż samodzielna chemioterapia stosowana po chirurgicznym usunięciu raka piersi. W ostatnim roku zaprezentowano wyniki badania, nad tzw. celowaną chemioterapią, która wnika i niszczy tylko komórki nowotworowe posiadające receptor HER2, a oszczędzając jednocześnie zdrowe tkanki minimalizuje ryzyko wystąpienia typowych powikłań chemioterapii.

Uszkodzone geny

Badania genetyczne prowadzone w komórkach nowotworowych pozwoliły na wykrycie mutacji szeregu genów, kodujących uszkodzone białka stanowiące „motor” napędzający postęp procesu nowotworowego i jego niewrażliwość na klasyczne terapie onkologiczne. Przykładem może być tutaj mutacja genu BRAF stwierdzana w 50-60 proc. przypadków jednego z najbardziej chemioopornych nowotworów – czerniaka. Klasyczna chemioterapia stosowana u chorych na czerniaka umożliwia zmniejszenie guzów nowotworowych tylko u około 9 proc. chorych jednak bez wydłużenia przeżycia pacjentów. Inhibitor zmutowanego białka BRAF, stanowiący przełom w leczeniu czerniaka, pozwala na wyraźne zmniejszenie wielkości guzów przerzutowych u 60 proc. chorych z mutacją BRAF, obniżając jednocześnie ryzyko zgonu o 60 proc.

Immunoterapia

Immunoterapia nowotworów – strategia, którą w ostatniej dekadzie skazano na zapomnienie jest kolejnym gwałtownie się rozwijającym obszarem w onkologii. Badania molekularnych mechanizmów immunologicznych pozwoliły na opracowanie celowanych immunoterapii, które po raz pierwszy udowodniły aktywność tej strategii leczenia systemowego w onkologii (czerniak, rak nerki, gruczołu krokowego). W żadnej innej dziedzinie poza onkologią nie widać tak wyraźnie jak w ciągu kilku lat odkrycia z zakresu biologii molekularnej i opracowane na ich podstawie nowe leki poprawiają (czasem spektakularnie) rokowanie chorych.

Next article