Home » Skóra » Piękno to codzienna pielęgnacja!
skóra

Piękno to codzienna pielęgnacja!

pielęgnacja
pielęgnacja
Fot.: Karolina Paluszkiewicz

Nie zapominajmy o podstawach każdej pielęgnacji. Pamiętajmy, że nie jesteśmy niezniszczalni i każdemu należy się odpoczynek.

Siostry ADiHD – Ilona i Milena Krawczyńskie

Współzałożycielki marki Fit and Jump, autorki bloga www.siostryadihd.pl

Na co zwracacie uwagę dobierając kosmetyki do swojego rodzaju skóry?

Mimo iż jesteśmy z siostrą bardzo podobne, to mamy zupełnie inny typ skóry. Milena ma cerę mieszaną i skłonną do zanieczyszczeń, dlatego też często korzysta z peelingów, masek oczyszczających i kremów polecanych przez swoją kosmetolog. Ponad to jest świeżo upieczoną mamą, dlatego dba, aby wybrane przez nią kosmetyki, przy kontakcie z dzieckiem, nie uczulały go. Ja natomiast (Ilona) skarżę się na cerę naczynkową, dlatego testuję bardzo dużo kremów łagodzących rumień.

Jakie są wasze ulubione czynności pielęgnacyjne, które same wykonujecie w domu?

Kochamy wszelkie peelingi i maseczki. Każda z nas wybiera maski odpowiednie do swojego typu cery, jednak zdarza nam się korzystać z tych samych kosmetyków – chociażby latem, gdy nasze ciało jest wystawione na słońce wymaga podobnej pielęgnacji i nawilżenia. Nie zapominajmy jednak o podstawach każdej pielęgnacji – niestety bardzo często słyszymy o lekceważeniu tematu demakijażu, a to podstawowy krok w dbaniu o kondycję naszej skóry.

Pewnych efektów nie jesteśmy w stanie osiągnąć nawet codzienną domową pielęgnacją – wtedy korzystamy z usług coraz bardziej powszechnych gabinetów medycyny estetycznej. Jaki jest Wasz stosunek do korzystania z tego typu zabiegów kosmetycznych?

Uważamy, że wszystko jest dla ludzi, jednak należy pamiętać, aby z tego typu zabiegów korzystać z umiarem. My na tę chwilę korzystamy z usług kosmetologa i pomagamy naszej skórze poprzez takie zabiegi jak: peelingi kawitacyjne, endermologia, laser czy kwasy – są to zabiegi, których nie jesteśmy w stanie wykonać same w domu, a przynoszą widoczne efekty.

Bez jakich kosmetyków podstawowe wyposażenie Waszych kosmetyczek jest niekompletne?

Zdecydowanie nie wyobrażamy sobie zmywania makijażu bez płynu dwufazowego z Ziaji, mamy bardzo wrażliwą okolicę oczu, więc tylko ten tłusty płyn zapewnia nam komfort. Kolejny równie ważny produkt to płyn micelarny, którym oczyszczamy całą twarz. Do pełnego składu brakuje jeszcze kremu odpowiedniego do naszego typu cery oraz kremu pod oczy.

Stan naszej skóry często uwidacznia stan zdrowia organizmu, ale także naszą kondycję psychiczną. Jakie są Wasze patenty na zachowanie życiowej równowagi i niwelowanie stresu?

Rzeczywiście zdarza nam się zauważyć powiązania między stanem naszej cery, a naszym samopoczuciem, więc pamiętajmy o dostarczeniu organizmowi odpowiednich witamin oraz tej magicznej rzeczy – snu. Pamiętajmy, że nie jesteśmy niezniszczalni i każdemu należy się odpoczynek, dlatego też po okresie wakacyjnym, który będzie dla nas wyjątkowo pracowity, planujemy urlop.

Next article